вівторок, 2 червня 2020 р.


Віталій Коваль: «Рівненська область одна із перших, яка прийняла програму протидії коронавірусу»
Пандемія – саме так охарактеризувала епідемію з вірусом  COVID-19 Всесвітня організація охорони здоров’я. Понад 60 тисяч інфікованих лише в країнах ЄС, сотні міст закриті на карантин і вже є підтверджені випадки коронавірусу в Україні. Про загрози, заборони та готовність області до коронавірусу спілкувалися з головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем.

На сьогодні Україна і Рівненщина, зокрема, стоїть перед новим викликом – коронавірус. Чи готова область до боротьби з ним?
Ще з 14 березня область працює в режимі 24/7. Щоб постійно контролювати ситуацію, ми створили при ОДА Цілодобовий оперативний штаб. Кожні 12 годин ми із заступниками змінюємо один одного на чергуванні. На постійному зв’язку і оперативні районні штаби. Також цілодобово працює гаряча лінія - 0 800 500 078. Оператори кол-центру надають всю необхідну інформацію щодо протидії коронавірусу. А важливі повідомлення, що потребують перевірки та втручання, передаються на опрацювання відповідним службам. Загалом, із початку роботи кол-центру від 14 березня надійшло більше 500 телефонних звернень.
У двох інфекційних лікарнях, в Сарнах і Рівному, облаштовані бази для госпіталізації громадян з підозрою на коронавірус: підготовлено 417 ліжок та 63 місця в інфекційних боксах. Понад 600 медпрацівників можуть бути залучені для надання медичної допомоги населенню в осередках спалаху COVID-19.Всі ці заклади охорони здоров’я мають необхідний запас засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих розчинів. Крім того, на Рівненщину надійшли 260 тисяч медичних масок з держрезерву, 2 апарати для штучної вентиляції легень портативні та інше медичне обладнання, яке ми розподілили серед 105 державних і комунальних медзакладів області.
Крім того, зустрівся з виробниками продукції та представниками продуктових мереж регіону. Для безпеки громадян домовилися про контроль якості продукції і ціну на неї, дезінфекцію торгових площ і всього обладнання магазинів. Провів зустріч і з підприємцями області. Соціально відповідальний бізнес фінансово готовий допомагати у боротьбі з коронавірусом.
Які обмежувальні заходи щодо протидії коронавірусу ввели в області?
Ми працюємо на випередження і, аби коронавірусна інфекція не поширювалася, ввели низку обмежувальних заходів. Заборонили роботу:  речових та продуктових ринків;точок продажу іноземних товарів; розважальних, торгових та торгово-розважальних центрів; ресторанів і кафе; кальян-клубів, басейнів, лазень,саун; тренажерних залів, фітнес-центрів; бібліотек. Виключення становлять лише аптеки, продуктові магазини, супермаркети і АЗС.Обмежили і масові зібрання до 10 осіб.

Уряд виніс постанову про заборону залізничних, авіа- та автобусних міжміських та міжобласних пасажирських перевезень. Чи готова до цього Рівненщина?
Так, уряд прийняв таку постанову. Документ забороняє  з 18 березня по 3 квітня: регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Обмежується і кількість пасажирів на міських маршрутах – не більше 10 чоловік. В усіх видах внутрішніх сполучень заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом.Такі ж заходи ми запровадили в області.
Якщо закрито фактично все, як за таких умов виживати бізнесу?
На час карантину Верховна Рада України з 1 березня по 30 квітня звільнила бізнес від перевірок, пені та сплати ЄСВ. Відтак, для бізнесу ввели «податкові канікули» – зняли несвоєчасне подання звітності, скасували податок на комерційну нерухомість і землю.Також  з 1 березня по 31 травня звільнили бізнес від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства.
А як щодо громадян?
Громадянам з підозрою на коронавірус оплатять лікарняні. Розмір соцвиплат залежить від страхового стажу та середньої зарплати працівника. Фінансова допомога виплачується від шостого дня тимчасової втрати працездатності і до повного видужання.Якщо у працівника захворіла дитина віком до 14 років, Фонд соціального страхування України компенсує заробіток батьків, який вони втратили під час лікування. Також уряд доплачуватиме по 1000 грн. всім, у кого розмір пенсії менше 5000 грн.
Чи виділила область кошти на боротьбу з коронавірусом?
Рівненська область – одна з перших, яка прийняла програму протидії коронавірусу. На цю програму ми передбачили майже 100 млн. гривень, з яких 29 млн. грн. Вже виділили на сесії Рівненської обласної ради. Ці кошти спрямуємо на першочергові засоби і потреби для боротьби з пандемією. Основні напрямки програми - забезпечити медичних працівників засобами індивідуального захисту, палати інтенсивної терапії відповідним обладнанням, а заклади охорони здоров’я області дезінфікуючими засобами. Серед пріоритетів і надання кваліфікованої медичної допомоги, функціонування закладів для обсервації, проведення обстеження населення на ГРИП та коронавірус та інформування громадян задля недопущення поширення COVID-19.
Що у такі непевні часи Ви скажете жителям області?
Як радять лікарі, найкращий спосіб вберегти себе від коронавірусу – залишитися вдома і без потреби не виходити на вулицю. В разі виникнення симптомів вірусної інфекції, повідомте сімейного лікаря. Він вирішить, потрібна ізоляція чи госпіталізація. Але якщо у вас температура вище 38 і важко дихати – одразу викликайте швидку. Якщо коронавірус підтвердиться, лікарі знають чіткий алгоритм дій. Крім того, дотримуйтесь елементарних засобів особистої гігієни. Частіше мийте руки,  дезінфікуйте приміщення і робочі місця, менше виходьте на вулицю, дотримуйтесь дистанції з людьми  1.5-2 м.
Не забувайте і про людей похилого віку. Вони найбільш вразливі до інфікуванняCOVID-19. Кожному із нас не складно зробити маленьку, але вкрай важливу справу для таких сусідів, особливо одиноких. Елементарно, якщо збираєтесь у магазин - запропонуйте їм купити продукти чи ліки, чи товари першої необхідності. Вони потребують нашої допомоги.
Не панікуйте, будьте свідомими і, звичайно, не хворійте!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар