четвер, 14 серпня 2014 р.

Необережне випалювання стерні призвело до великої біди

11.08.2014 року, близько 16.00 год. у селі Орв’яниця трапилася пожежа. Полум’я знищило дерев’яний житловий будинок, розміром 5 х 8, та дерев’яний хлів у господарстві громадянки Д. По сухій   траві та сухому малиннику вогонь перекинувся і на сусіднє господарство громадянина А., внаслідок чого, в його господарстві було знищено покрівлю цегляного гаража, а також покриття та перекриття цегляного хліва. Причина виникнення пожежі банальна – необережне поводження з вогнем при спалюванні пожнивних решток власницею господарства гр. Д.
З настанням сухої, теплої погоди все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть у населених пунктах горить суха трава. Своїми діями люди створюють загрозу виникнення пожеж, які можуть призвести до знищення житлових та господарських будівель, а також суттєво погіршити стан природного довкілля.
Дуже часто спалення сухої трави призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектору. Погіршена видимість на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.
Спалюючи суху траву, більшість громадян не усвідомлюють, що чинять протизаконно. Частина перша статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання рослинності або її залишків, опалого листя у парках, скверах, інших зелених насадженнях без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу. У цьому випадку приватним особам доведеться заплатити штраф від 170 до 340 гривень, а посадовцям – від 850 до 1190 гривень.
 Разом з тим, нанесення збитків чи знищення майна шляхом спалювання, відповідно до частини 2 статті 194  Кримінального Кодексу України,  тягне за собою кримінальну відповідальність.
Шановні громадяни! Не спалюйте сухої трави та сміття, не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані оточуючим!
Олександр СМОЛЯНЕЦЬ, головний інспектор
райсектору ДСНС України,

Олег ПЕТРУШКО, нач. відділу цивільного захисту та охорони навколишнього природного середовища РДА.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар