пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

Дубровичани скаржаться менше від інших
Нинішнє життя суперечливе і непередбачуване. Стикаючись з проблемами, намагаємося віднайти шляхи їх вирішення. Часто за допомогою стукаємо до влади і сподіваємося знайти там підтримку. Як платформа спілкування між мешканцями Рівненщини  та владою виступає обласний контактний центр, у якому працює наш земляк Михайло Слободзян.

Михайле Михайловичу, з серпня 2016 року ви працюєте заступником директора обласного контактного центру Рівненської обласної державної адміністрації, начальником аналітичного відділу ОДА. Розкажіть про засади і принцип діяльності вашої структури?
Рівненський обласний контактний центр обслуговує «гарячу лінію» Рівненської ОДА. На «гарячу лінію» можуть звертатися люди з будь-яких питань. Мешканці області  телефонують при надзвичайних ситуаціях, якщо хочуть поскаржитися на роботу правоохоронних органів, наприклад, коли не задоволені  наданням медичної допомоги. Дуже часто люди звертаються через некваліфіковану роботу диспетчерських та житлово-комунальних служб. Ми працюємо за системою «єдиного вікна». Тобто людина до нас телефонує, наші фахівці її вислуховують, опрацьовують питання і скеровують тому органу, який має вирішити ті чи інші проблеми. Якщо звернення потребує негайного реагування, то наші фахівці не витрачають час на реєстрацію звернення, а відразу ж зв’язуються з екстреними службами.
Зрозумілий алгоритм вашої роботи, чи не перетворюється спілкування у формальні відмовки?
Запевняю, ми робимо все, щоб якомога максимально сприяти людям вирішити проблему. Обласний контактний центр – міст між владою і громадою Рівненщини. Ми допомагаємо мешканцям області бути почутими владою і вирішувати свої проблеми. Фахівці та аналітики центру надають жителям консультації з найрізноманітніших питань, які їх хвилюють, та допомагають вирішувати проблеми. Фактично обласний контактний центр виступає посередником між людиною і тими структурами, які можуть вирішити її проблеми. З іншого боку, установа виступає і своєрідною довідковою службою, адже досить часто проблема людини починається з відсутності інформації про те, до кого саме звернутися за її вирішенням. Недарма ж кажуть, що хто володіє інформацію — той володіє світом. Надзвичайно важливою складовою роботи центру є дієва система контролю з вирішенням порушених проблем. Оператори центру не просто фіксують звернення чи перенаправляють людину до потрібної служби. Питання не знімається з контролю доти, доки людина не отримує належну відповідь. При цьому прості «відписки», якими, ніде правди діти, частенько грішать чиновники, тут не проходять. Якщо питання відразу вирішити неможливо, ми вимагаємо, аби чиновники чітко пояснили людині: коли справа зрушить з місця, скільки коштів для цього потрібно і коли вони будуть закладені в бюджеті тощо. Тобто заявник повинен чітко зрозуміти, коли саме він може розраховувати на вирішення свого питання, а не просто почути банальне «немає коштів».
Додам, якщо мешканець Рівненщини звертається на урядову гарячу лінію  з питаннями, які стосуються роботи установ,закладів і підрозділів, розташованих на території  області, то знову ж таки з Києва до нас надходить виклад проблем і на місці вже адресуємо звернення у відповідні інстанції. Потім даємо відповідь і у столицю, і заявнику.
Як часто просять у вас сприяння і допомогу мешканці нашого району, ваші земляки?
З 01.01.2017 року на Урядову гарячу лінію від жителів Дубровиччини надійшло 142 звернення та на «гарячу лінію ОДА» - 67 звернень. Зареєстровані 4 звернення від учасників АТО та 2 звернення - від внутрішньо-переміщених осіб. Через «Гарячу лінію ОДА» підіймали такі проблеми: 1) транспорт та зв’язок - 25 (переважно скарги на підвищення плати за проїзд та неякісного транспортного обслуговування), 2) соціальний захист та пенсійне забезпечення - 16 (переважають питання відмови у оформленні соціальної допомоги), 3) комунальне господарство - 7 (відсутність електропостачання і інше). Також є звернення з питаннями охорони здоров’я (2), законність та правопорядок (4), аграрна політика (3), освіта (2), праця та заробітна плата (1) та інше (6). На урядову гарячу лінію зверталися жителі району з такими питаннями: соціальний захист населення (49), комунальне господарство (33), функціонування мереж зв’язку - 10 (не працює радіоточка). Піднімалися і проблеми роботи закладів охорони здоров’я (9), освіти (96), умови праці (8), будівництво та благоустрій (8) та інші. Я сказав би, що на фоні інших районів області та Рівного це показник внизу «рейтингу». Загалом жителі північних районів звертаються рідше, аніж інші мешканці області та Рівного. Наші полісяни люди терплячі, не звикли багато нарікати на злободенні питання, а може не вірять у можливість їх вирішення.
Звернутися за допомогою можна безкоштовно?
Наша «гаряча лінія» з листопада 2013 року є безкоштовною для усіх жителів області. У нас в шлюзах програмно-апаратного комплексу є всі мобільні оператори. Тим самим ми працюємо з функцією зворотного зв’язку (call back). Вам говорять, що ви зателефонували на гарячу лінію і повідомляють, що зараз вам передзвонять. Після цього наші оператори перетелефонують до вас і ви зможете розповісти про свою проблему.
А яке звернення  вам найбільш пам’ятне?
Якось зателефонував літній, немічний, самотній чоловік і попросив направити до нього помічницю, щоб обрізати нігті на хворих ногах. Сам не міг це зробити довгий час. Здавалося б отаке  банальне питання, а за ним – ціла філософія людського життя.
Довідково: Михайло Слободзян народився в селі Залужжя. Зі срібною медаллю закінчив Дубровицьку загально-освітню школу №2. Навчався у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця та Волинському Національному університеті ім. Л.Українки. З серпня 2016 року – заступник директора, начальник аналітичного відділу Обласного контактного центру Рівненської обласної державної адміністрації. Помічник народного депутата України. Одружений. Разом з дружиною виховує двох дітей
Розмовляла Любов КЛІМЧУК.Немає коментарів:

Опублікувати коментар