пʼятниця, 25 березня 2016 р.

* Крига скресла?

Прикордонник та підполковник СБУ на Зарічненщині ділили гроші за бурштин

Прокуратура та СБУ розповіли про схему «кришування» незаконного видобутку бурштину у прикордонній смузі у Зарічненському районі

23 березня прокурори спільно з працівниками відділу безпеки СБУ, зокрема, чотирма групами спецпідрозділу «Альфа», затримали підполковника СБУ, який працював на території Дубровицького і Зарічненського районів, та 24-річного керівника тамтешнього відділу Луцького прикордонного загону.
Як розповів заступник прокурора області Андрій Боровик, прокуратура спільно з СБУ два місяці розслідувала кримінальне провадження. Зокрема, люди відділу безпеки СБУ під прикриттям працювали серед бурштинокопачів.
На Зарічненщині, стверджує прокурор, діяла така схема: молодий керівник прикордонного відділу, у чиєму підпорядкуванні більше 100 працівників, давав вказівки підлеглим оминати якусь частину 10-кілометрової прикордонної смуги або не зачіпати бурштинокопачів, які там працюють. Окрім того, прикордонник передавав секретну інформацію про рух безпілотника, який знімав місцевість.
За даними прокуратури, прикордонник спілкувався з бурштинокопачами по телефону, зокрема, слав смс, повідомляючи, де і коли ті можуть працювати. Раз у тиждень він зустрічався із бурштинокопачами, які передавали йому певні суми за «допомогу». Прикордонник частину грошей віддав підполковнику СБУ, аби той не передавав дані керівництву про незаконний видобуток на Зарічненщині.
За словами пана Боровика, люди СБУ, які працювали під прикриттям і вдавали з себе бурштинокопачів, передали прикордоннику марковані купюри. Останні і вилучили під час обшуків.
Загалом прокуратура та СБУ здійснила шість обшуків, дозволи на які давали суди інших областей. У прикордонника обшукали його службовий кабінет, місце проживання та авто. У працівника СБУ – кабінет та домівку. В обох вилучили грошові купюри, проте поки що суму не називають, мовляв, не підрахували остаточно, оскільки тільки до 5-ї ранку працювали в районі.
Окрім того, обшуки були у людей, причетних до цієї схеми. У бурштинокопачів вилучили два кілограми бурштину, три верстати для оброблення каміння, дві мотопомпи.
Як зазначив Андрій Боровик, у цій справі фігурують, окрім згаданих двох правоохоронців, ще 20 осіб. Серед них як місцеві бурштинокопачі, так і прикордонники. Причетність інших працівників СБУ ще перевіряють.
Наразі підполковник СБУ та прикордонник – під вартою. Прокуратура через суд добивається обрання для них запобіжного заходу та відсторонення від посади. Пан Боровик зазначив, що затриманим може бути оголошена підозра за ч.3 ст.368 (одержання неправомірної вигоди). Причетних бурштинокопачів притягуватимуть до відповідальності за незаконний видобуток та давання хабарів.
Зазначимо також, що прикордонник намагався приховати сліди злочину – перед тим, як у його кабінет зайшли правоохоронці, кинув у пічку три мобільних телефони, за допомогою яких спілкувався з бурштинокопачами. Телефони знайшли тільки тому, що один задзвонив. Згоріти вони не встигли.
Начальник представництва внутрішньої безпеки СБУ Олександр Кривошей додав, що підполковник СБУ, якого затримали, давно працював на території Зарічненського району. Його прямими обов’язками було стежити за ситуацією в районі та боротися із незаконним видобутком. Жодної інформації, втім, яка б стосувалася бурштинодобування, він не передавав.
(За матеріалами інтернет-сайтів.

Детальніше з відео http://rivnepost.rv.ua/).

Немає коментарів:

Опублікувати коментар