понеділок, 3 квітня 2017 р.

Поліські медики стали учасниками парламентських слухань
22 березня у Верховній Раді України пройшли парламентські слухання на тему: «Медична освіта в Україні: погляд в майбутнє». Учасниками слухань стали 15 лікарів із 155-го виборчого округу. Їх поїздку організував народний депутат України Василь Яніцький. Учасники заходу поділилися враженнями від заходу.

Олег Мітітюк, головний лікар КЗОЗ «Зарічненська ЦРЛ»:
Ця поїздка дуже корисна для нас. Треба бути в курсі подій в медичній галузі, знати стратегію. На часі – організація роботи лікаря по європейській системі. Для цього слід узгодити наші стандарти з європейськими, а також домогтися визнання наших дипломів у Європі. На жаль, ми змушені констатувати, що сьогодні більше розмов, аніж просування вперед. В системі освіти зміни йдуть надто повільно. Тому пропозиції, вироблені на цих слуханнях, будуть направлені до Міністерства охорони здоров’я та Міносвіти.
Іван Караїмчук, головний лікар КЗОЗ «Володимирецька ЦРЛ»:
Враження позитивні. Поїздка була організована просто чудово. Почули, як будуть реформувати  вищу медичну освіту в Україні. Цікавою була доповідь про післядипломну освіту лікарів, про проходження інтернатури й резиндатури. Почули позицію Міністерства охорони здоров’я та народних депутатів щодо проблем галузі. Підтримую думку про те, що реформи мають бути продуманими, а не приносити людям шкоду. І, звичайно, після слухань мали можливість  поспілкуватися з Василем Петровичем Яніцьким, обговорити нагальні проблеми медицини округу.
Вікторія Островець, головний лікар КЗОЗ «Дубровицький районний центр ПМСД»:
– Цікавим був  виступ Павла Розенка, віце-прем’єр-міністра України. Він наголосив, що багато питань медичної галузі вирішаться завдяки введенню страхової медицини в найближчому часі. Йшлося також про необхідність плідної співпраці з медичними закладами територіальних громад, про укладання з ними угод. Піднімалося питання про утворення госпітальних округів. Щодо цього у виступах звучали різні думки, адже в Україні ще не створено умов, щоб хворого, наприклад, із серцево-судинною патологією, можна було доставити в спеціалізований заклад за 2 години. В перспективі, комунальні заклади охорони здоров’я мають бути переведені в автономні некомерційні заклади. Ольга Богомолець, голова комітету з охорони здоров’я ВР, у своєму виступі наголошувала на необхідності започаткування укладання договорів із пацієнтами – це європейська практика. Піднімалися  також проблеми імплантації органів в Україні. Загалом, поїздка була корисною та цікавою.
Олег Костюк, головний лікар КЗОЗ «Рокитнівська ЦРЛ»:
- Чудово, що ми могли безпосередньо чути весь спектр думок щодо стану й перспектив медичної галузі, як кажуть, із першоджерел, адже навкруг медичної реформи зараз більше домислів та перекручувань. За це ми щиро вдячні народному депутатові та сподіваємося, що Василь Петрович і надалі даватиме нам можливість брати участь у різних всеукраїнських заходах.  На парламентських слуханнях твердо звучала думка про те, що процес реформування потрібен і він є незворотнім. Йшло палке обговорення і вимога, щоб питання не відкладалося в «довгий ящик». Гадаю, скоро ми бачитимемо кінцеву точку  нашого просування, і вона буде успішною.
Олександр Коцюбинський, начальник державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 3 МОЗ України», м. Вараш:
Корисна, навіть пізнавальна поїздка - коли б ми іще потрапили у Верховну Раду, відчули її атмосферу?  Отож, вдячні Василю Петровичу Яніцькому за надану можливість бути дотичними до подій, що якось впливають на долю медичної галузі. Тема слухань безпосередньо стосується нас, адже на базі нашої частини щороку проходять практику до 50 чоловік середнього медичного персоналу та до 20 майбутніх лікарів. Також маємо лікарів-інтернів. Нам важливе їх майбутнє. Нині ми обговорюємо реформу медицини і я скажу, що її успіх також залежатиме від кадрів, яких готують вузи України. На жаль, тут багато проблем. Вважаю, що у свій час, ми отримували значно кращу фахову підготовку. Гарно виступали народні депутати, вони знають наші проблеми. Виникає логічне запитання – чому ж не приймають потрібні нам закони, як-от про страхову медицину та автономізацію медичних закладів?
Оксана СЛОБОДЗЯН.


Дорожчає все. І медицина також

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. №1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти» цілий ряд медичних послуг надаються на платній основі. До платних послуг, що надаються згідно з функціональними повноваженнями державними і комунальними закладами охорони здоров’я, вищеназваною постановою віднесені, наприклад:
1. Косметологічна допомога, крім тієї, що подається за медичними показаннями.
2. Анонімне обстеження та лікування хворих, заражених хворобами, що передаються статевим шляхом, а також хворих на алкоголізм і наркоманію (крім обстежень на ВІЛ та СНІД).
3. Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.
4. Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення.
5. Консультування і лікування осіб з вокальними порушеннями або з метою їх профілактики, подання фоніатричної допомоги.
6. Лікування логоневрозів у дорослих.
7. Медичні огляди:
для отримання виїзної візи (крім службових відряджень державних службовців та при виїзді на лікування за наявності відповідних медичних документів);
попередні профілактичні медичні огляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів (крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості), медичні огляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами, а також відповідні періодичні профілактичні медичні огляди
8. Утримання тіл померлих у холодильній камері патолого-анатомічного бюро після дослідження понад норми перебування, а також тих, що знаходяться на зберіганні тощо.
Повний перелік таких послуг займає шість сторінок форматом А-4, й, зрозуміло, для читачів повністю ми його наводити не будемо, але хто зацікавився цим, може переглянути самостійно вищеназвану постанову.
Отож керуючись статтею 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням районної ради від 06.08.2015р. №537 був затверджений перелік платних послуг, які надавались КЗОЗ «Дубровицька ЦРЛ».
Однак з часу прийняття цього рішення собівартість затверджених районною радою платних послуг значно збільшилася: у зв’язку з підвищенням розмірів оплати праці медичних працівників, зростанням цін на медикаменти, лабораторні реактиви, проведення рентгенологічних досліджень, інших витратних матеріалів виникла необхідність проведення нових розрахунків вартості медичних послуг.
Розрахунок вартості платних послуг здійснюється відповідно до методики розрахунку вартості надання медичних послуг у державних та комунальних закладах охорони здоров’я від 27 травня 2015 року. Найбільш прискіпливі для цікавості можуть так само підняти цей документ, його легко знайти в мережі Інтернет.
Вартість медичної послуги формується з витрат на заробітну плату з нарахуваннями, вартості витратних матеріалів, в т. ч. медикаментів та виробів медичного призначення, необхідних для надання послуги згідно з вимогами медичних стандартів, норм робочого часу, необхідного для надання медичної послуги. Крім медикаментів, при розрахунку враховуються інші послуги: амортизація медичного обладнання, витрати, пов’язані з експлуатацією будівлі,оплата послуг з повірки та експертизи засобів обліку, з ремонту медичного обладнання, телекомунікаційні та комунальні послуги.
Наприклад: вартість 1 кВт електричної енергії в січні 2015 року становила – 1 грн. 59 коп., в січні 2016 р. – 1 грн. 91 коп., а в січні 2017 року – 2 грн. 43 коп.
Вартість 1 Гкал теплової енергії в січні 2015 р. була 993 грн. 23 коп., в січні 2016 р. – 1450 грн. 34 коп. в січні 2017 р. 1444 грн. 24 коп. Значно додали в ціні й лабораторні реактиви (як мінімум, вони подорожчали на двадцять відсотків. Приміром, ренампластин (8 мл) минулого року можна було придбати за 220 грн., нині він вартує 264 грн., тест-реагент анти-Д відповідно 180грн./216 грн., оцтова кислота – 100 грн./120 грн.).

Тож КЗОЗ «Дубровицька центральна районна лікарня» Дубровицької районної ради планує збільшити вартість платних послуг.
На найближчу сесію районної ради пропонується перелік платних послуг та розмір їх вартості в новій редакції.
Варто наголосити, дані платні послуги, що надаються КЗОЗ «Дубровицька центральна районна лікарня», поширюються на окремі категорії громадян: на тих, які звернулися для отримання виїзної візи; при проходженні медичного огляду (при прийнятті на роботу, отриманні посвідчення водія транспортних засобів, для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї); платним є медичне обслуговування для іноземних громадян. До пацієнтів, які звертаються або перебувають на стаціонарному лікуванні в лікарні, даний перелік не стосується.

Наведемо витяг з проекту пропонованого на розгляд депутатів районної ради додатку,
де розписано, за що й скільки повинні платити громадяни в лікарні.
Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненнями громадян, що надаються без направлення лікарів:      
Клінічний аналіз крові                                                                                                                                81,00
Серологічне дослідження крові на сифіліс                                                                                                            52,00
Дослідження крові на резус-принадлежність і резус антитіла та групу крові                                                                              48,00
Аналіз крові на вміст глюкози натщесерце                                                                                                             65,00
Аналіз крові (показники згортання-скорочений варіант)                                                                                    79,00
Біохімічний аналіз крові (визначення ГГТ)                                                                                                            59,00
Аналіз сечі загальний                                                                                                                                  57,00
Аналіз калу на гельмінти та найпростіші                                                                                                73,00
Аналіз калу на гельмінти (ентеробіоз)                                                                                                    50,00
Аналіз виділення із сечостатевих органів                                                                                               57,00
Електрокардіографічне дослідження                                                                                                    60,00
Рентгенографія органів грудної клітки                                                                                                 78,00
Рентгенографія грудного відділу хребта                                                                                                              103,00
Рентгенографія кістки кінцівок                                                                                                               66,00
Рентгенографія оглядова черевної порожнини                                                                                  78,00
Рентгенографія поперекового відділу хребта                                                                                     119,00
Рентгенографія черепа                                                                                                                              95,00
Рентгенографія придаткових пазух носа                                                                                                             68,00
Флюрографія                                                                                                                                               68,00
Ультразвукові дослідження комплексно: печінка, жовчний міхур,
жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка                                                                                    94,00
Комплексне УЗД для чоловіків: нирки, наднирники, сечовий міхур, передміхурова залоза  94,00
Комплексне УЗД для жінок: нирки, наднирники, сечовий міхур, матка, яєчники                                       101,00
Проведення УЗД матки при вагітності, пренатального обстеження плода                                  101,00
Проведення УЗД  молочних залоз                                                                                                                         79,00
Проведення УЗД щитовидної залози                                                                                                     66,00
Езофагогастродуадонеграфічне дослідження                                                                                    156,00
Операція штучного переривання вагітності в амбулаторних умовах
(методом вакуум-аспірації у разі затримки менструації терміном не більш як на 20 днів)                              143,00
Медичне обслуговування іноземних громадян, які тимчасово перебувають
у приймальному відділення за 1 годину                                                                                                  129,00
Медичне обслуговування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України (вартість лікування одного ліжко-дня у відділеннях стаціонару КЗОЗ «Дубровицька ЦРЛ») на 2017рік :        
Травматологічне відділення                                                                                                                      194,00
Неврологічне відділення                                                                                                                                            150,00
Інфекційне відділення                                                                                                                                 270,00
Хірургічне відділення                                                                                                                                  245,00
Відділення анестезіології з ліжками для   інтенсивної терапії                                                                            1814,00
Акушерське відділення                                                                                                                                860,00
Терапевтичне відділення                                                                                                                                           137,00
Педіатричне відділення                                                                                                                                  198,00

Ознайомитися з проектом рішення, що стосується переліку та вартості платних послуг, які надає КЗОЗ «Дубровицька ЦРЛ», можна на сайті районної ради.
Людмила РОДІНА.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар