пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Президент відкрив оновлений корпус Володимирецької районної лікарні
У рамках робочої поїздки до Рівненської області Президент Петро Порошенко відвідав комунальний заклад «Володимирецька центральна районна лікарня». Глава держави взяв участь в урочистій церемонії відкриття лікувального корпусу медичної установи після реконструкції.
Звертаючись до присутніх на церемонії, Петро Порошенко зазначив, що оновлена лікарня в повній мірі відповідає вимогам сучасного закладу надання медичних послуг населенню. «Ми пишаємося, що у нас є такий заклад. Відтепер все залежить від роботи присутнього тут персоналу, який в Україні завжди був найкваліфікованіший, найкращий», – заявив Президент.

Глава держави підкреслив, що оновлення та переоснащення корпусу стало можливим завдяки реформі децентралізації, адже громада нині має не лише більше надходжень до свого бюджету, а й самостійно вирішує, куди їх спрямувати. «Не треба більше нікому їздити до Києва з торбами і питати дозволу, як жити в територіальних громадах. Децентралізація – це не просто декларація про те, що територіальній громаді надається право вирішувати, як їм жити далі, а це ще й грошове забезпечення реформ», – наголосив Глава держави.
За словами Президента, завдяки реформам поступово поліпшується матеріальне забезпечення різних галузей життєдіяльності держави, запроваджуються прозорі механізми закупівель, громада може контролювати витрати завдяки відкритості процесів, що запобігає корупції.
«Я радію разом з вами, що крок за кроком ми йдемо до того, щоб змінювати нашу з вами державу. Сподіваюся, що відкритий сьогодні заклад дасть змогу людям отримувати лікувальні послуги на справжньому, якісному, європейському рівні», – сказав Петро Порошенко, зазначивши, що за останні два роки країна здійснила чимало кроків задля наближення до Європи та європейських стандартів.
По завершенні церемонії та символічного перерізання стрічки головний лікар Іван Караїмчук показав Президенту відреставрований корпус, зокрема, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, хірургічне відділення та операційний блок.
Петро Порошенко також поспілкувався з медичним персоналом лікарні: привітав їх із відкриттям оновленого корпусу та подякував за самовіддану працю.
делегація нашого району на чолі з головами районної ради Миколою Кухарцем та райдержадміністрації Сергієм Киркевичем також побувала на зустрічі з Президентом та в числі перших оглянула реконструйовану лікарню.
Щиро пораділи за сусідів та по-доброму позаздрили їм. Адже наш головний медичний офіс  вже  давно не бачив капітального ремонту. Приміщення нашого поліклінічного відділення ЦРЛ порівняно з тою красою, яку побачили у Володимирці, контрастує, звичайно, не в кращий бік. Давно вже нарікають пацієнти та медики й на брак площі. Бо ж вживається у Дубровиці в одній будові дві практично зовсім окремі лікувальні установи. Тож часто-густо прийом проводять по два-три спеціалісти в одному кабінеті.


Цей бюджетний рік виявився по-собливому скрутним для медиків. У новий рік вони вступили з катастрофічним браком фінансування, якого не вистачає навіть на заробітну плату. Зрозуміло, що з цих причин дубровичани до обнови сусідів поставилися досить неоднозначно.
«Тепер вже твердо переконався, який об’єкт має бути для району першочерговим у подальшому, - зазначив голова райдержадміністрації Сергій Киркевич після оглядин відділення інтенсивної терапії Володимирецької ЦРЛ (Тут кожне ліжко хворого обладнане спеціалізованою технікою для підтримання життєдіяльності пацієнта та контролю за його станом, що виведена на монітор до чергового лікаря). – Всі наші зусилля мають спрямовуватися на покращення умов перебування в лікарні, її переоснащення. Прикро усвідомлювати, наскільки ми відстаємо від сусідніх районів. Шкода, що раніше керівництво району так мало уваги приділяло нашій медицині».
Напевно, його думку поділяв кожен із членів нашої делегації. Адже, як не крути, охорона здоров’я завжди була, є і буде пріоритетною галуззю. Можна економити на всьому, але економія на медицині коштує надто дорого, бо за це доводиться розплачуватися людським життям.
Людмила РОДІНА.
Для довідки: Комунальний заклад «Володимирецька центральна районна лікарня» забезпечує вторинною медичною допомогою 64 тисячі жителів району, з них близько 20 тис. дітей. Район має один з найвищих рівнів народжуваності. Реконструкція поліклінічного корпусу лікарні під лікувальний корпус дозволила створити хірургічне відділення на 19 ліжок з операційним блоком, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, приймальне відділення та консультативно-діагностичну поліклініку на 250 відвідувань. Загалом вартість робіт з реконструкції поліклініки склала 35,2 млн. грн., з яких у 2015 році з держбюджету було виділено 25,7 млн. грн. З них 11,6 млн. грн. було витрачено на закупівлю сучасного медичного обладнання.
Із виділених на реконструкцію бюджетних коштів 16 мільйонів надійшло із Державного фонду регіонального розвитку, що стало найбільшим надходженням на розбудову соціальних об’єктів округу. Багато в чому це сталося завдяки наполегливості народного депутата України Василя Яніцького, який разом з іншими почесними гостями урочисто перерізав червону стрічку.

«Було багато питань, чому стільки коштів на один об’єкт, доводилося пояснювати і переконувати. І тепер люди бачать, що гроші пропали не марно. Це – лише початок. Зараз завершується третя черга реконструкції Рокитнівської ЦРЛ, іде утеплення Зарічненської лікарні. Думаю, цього року ми піднімемо ще кілька об’єктів, більше уваги звернемо на дороги. Широкі перспективи відкриває і децентралізація – цього року об’єднані територіальні громади отримають із бюджету 1 мільярд гривень на проекти з розвитку власної інфраструктури. Головне – щоб була вчасно і правильно підготовлена відповідна документація», – зазначив народний депутат України Василь Яніцький.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар