пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

Пам’ятаємо,
любимо, сумуємо…

Під таким гаслом проходили заходи у Велюнському НВК
«ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» ім. О. Ярмоліча 31 січня 2017 року.             Сховалися очі в холоднім граніті,
            Заходимо в школу, в очах його сірий портрет.
            Він справжній десантник, в якого, мов небо, берет –
            Простий українець, що так хотів жити на світі.

Саме цього дня, два роки тому, загинув в зоні АТО випускник нашої школи, односельчанин, син, брат, коханий, друг Ярмоліч Олександр Миколайович. Загинув, як герой. Бог забирає до себе найкращих, але світла пам’ять про Олександра вічно житиме в наших серцях.
Вшанувати пам’ять нашого славетного земляка прибули гості: мама, сестра та родина Олександра Ярмоліча, начальник управління освіти, молоді і спорту Дубровицької РДА Ніна Іванівна Стасюк, керівник пресцентру Дубровицької РДА Оксана Михайлівна Голяка, волонтери «Руєвиту» – Степан Жданюк та Василь Хвалько, голова сільської ради Олена Михайлівна Наумець, голова батьківського комітету Людмила Володимирівна Главацька, односельчани, друзі, учні, вчителі.
Після вшанування Героя біля його пам’ятника на сільському кладовищі гості завітали до нашого НВК. Розпочалися заходи з екскурсії біля «Алеї слави» загиблим воїнам АТО нашого району. Юні екскурсоводи ознайомили гостей з історією короткого, але героїчного життя солдатів нашого району, які не повернулися з неоголошеної, несправедливої війни на Сході. В цей день пройшла година пам’яті «Пам’ятаємо, любимо, сумуємо…». В своїх віршах, піснях учні школи передали нотки суму, жалю та болю не тільки за нашим Сашком, але й за всіма загиблими воїнами України. Слова вдячності мамі Олександра, Інні Василівні, його сестрі Катрусі звучали з вуст директора школи С.О. Охмак. У відповідь Інна Василівна  подякувала всім присутнім за вшанування та увіковічнення пам’яті її єдиного рідного синочка.
З теплими слова до родини, учнів та всіх присутніх звернулася начальник управління освіти, молоді та спорту Н.І. Стасюк. Слова настанови до учнів бути патріотами своєї Батьківщини, наслідувати хороший приклад Сашка Ярмоліча, пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за наше щасливе, мирне дитинство, прозвучали від сільського голови О.М. Наумець.
Хвилюючим моментом виховного заходу був виступ волонтера С. Жданюка, який був очевидцем загибелі нашого Героя: «31 січня 2015 року. Ніщо в цей день не віщувало біди, хоча в місті Щастя то тут, то там диміло, чулися гучні постріли. По рації нам передали, що через 20 хвилин розпочнуться ворожі обстріли градами. Перечекавши півгодини, обстрілів не було, ми вирішили зустрітися з Олександром, щоб передати передачу від рідних. З прохідної вийшов високий, синьоокий красень з чарівною посмішкою. Познайомилися з Олександром. Він був дуже радий зустріти земляків, навіть пообіцяв пригостити чаєм, кавою. Та не судилося…
Сашко повернувся до прохідної, а ми вирушили до «бусика», щоб під’їхати ближче для передачі допомоги воїнам. Мить… секунда… друга і осколок ворожого граду забрав життя молодого, життєрадісного поліського хлопця назавжди… Це дуже важко описати словами… Два роки не наважувалися приїхати до Велюня, щоб розповісти правду мамі та родині». Волонтери вручили книги для школи та рідних Сашка.
Паралельно з годиною пам’яті проходив іммений турнір з шахів та шашок між батьками, хлопцями та дівчатами школи. Першість серед батьків здобув Федоров Микола Миколайович, серед юнаків переміг випускник Пасько Олександр та серед дівчаток – Булачок Анастасія, учениця 6 класу. Переможці були нагороджені грамотами НВК, які вручали почесні гості та директор школи. Всі присутні низько схилили голови перед пам’яттю і подвигом славних синів України. Героям Майдану, героям АТО, які померли за світле майбутнє України, мирним жителям, які полягли в неоголошеній війні на Сході України, присвятили хвилину мовчання.
На завершення хочеться сказати: «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх! Пам’ятайте своїх Героїв!»
Катерина Охмак,
головний редактор шкільної газети «Темп».

Волейбольний турнір пам’яті
Віталія Мазура

27 січня в спортивному залі Заслуцького НВК відбувся турнір з волейболу пам’яті загиблого в АТО земляка Віталія Мазура.


У Заслуччі поклоняються подвигові свого мужнього односельчанина, який молоде життя поклав за Україну. Його життя – приклад справжньої любові до рідної землі, тож учнівська молодь має можливість рівнятися не на книжкових героїв, а на людину із реального життя. І гадаю, найкращим проявом вдячності  Герою буде наше стремління побудувати державу, де дитинство буде щасливим та безтурботним, молодість – повна енергії та звершень, а старість – спокійною і захищеною. Отож проведення турніру пам’яті Героя – дуже хороший задум: хай гартується молодь у спорті, зростає сильною, мужньою і патріотичною.
Спонсором турніру вже традиційно став благодійний фонд народного депутата України Василя Яніцького «Наш край», коштом якого також було встановлено меморіальну дошку Віталію Мазуру на фасаді рідної школи. Змагання проходили серед хлопчиків 7-9 класів. За перемогу боролися 6 команд. Виграли змагання юні волейболісти із Залужжя. Другими були заслучани, а третє місце завоювали юні волейболісти із Удрицького НВК. Команда господарів отримала в подарунок від благодійного фонду «Наш край» комплект спортивної форми.

Оксана СЛОБОДЗЯН.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар