четвер, 2 лютого 2017 р.

«Розквітай, моя ти Україно!» – тематична назва екскурсії, що підготувала до Дня Соборності директор Дубровицького етнографічного музею Наталія Гром для вихованців місцевого навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа І-ІІ ступенів». Пані Наталія окреслила значення цього дня для української державності, зробила короткий екскурс в історію свята та провела паралелі між минулим й сьогоденням.
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.
На полях Першої світової війни відбувалося братання Українських січових стрільців, що воювали у складі війська Австро-Угорщини, та українців-вояків армії Російської імперії. Згодом усвідомлена необхідність єдності змусила українські західні регіони до проголошення самостійності з метою возз’єднання з Українською Народною Республікою.
21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.Немає коментарів:

Опублікувати коментар