середу, 20 липня 2022 р.

 




Хотіли атакувати Дубровицю, а він порадив ударити

по Сарнах: знайшли зрадника

Знайшли і засудили. Він із нетерпінням чекав тут «русскій мір» та був готовий очолити каральний орган.

Сарненський райсуд засудив місцевого жителя за державну зраду до 12 років в’язниці. Про це йдеться у матеріалах вироку суду за 5 травня.

Зрадника затримали 18 березня. Через два дні після того, як за його сприяння у Сарни прилетіла ракета.

Чоловік цілком свідомо співпрацював із особою, яка позиціонувала себе представником «Ліберально-демократичної партії росії».

Так, тієї самої, яку очолював жириновський, поки нарешті не пішов на той світ.

Достеменно встановити, як довго спілкувалися ці двоє, слідство не змогло. Але вважає, що їхня дружба проти України зав’язалася не пізніше 16 червня 2021 року.

Житель Сарн чи то Сарненщини через інтернет сам запропонував надавати допомогу росії у зборі та передачі інформації про стратегічні об`єкти Рівненської області, у тому числі – про військові частини Збройних Сил України, рух техніки і багато іншого.

Навіть у день повномасштабного вторгнення росії, 24 лютого, близько 12:52 та 14:25 цей ініціативний громадянин повідомив своєму співбесіднику з «ЛДПР» рф про рух військової техніки ЗСУ з Сарн в напрямку Дубровиці та Житомира.

Наступного ж дня, 25 лютого, близько 17:45 ця особа розповіла все тому ж члену «ЛДПР» про наявність озброєнь на території місцевої військової частини. Розповіла, щоб військовий об’єкт зруйнували ну або хоча б пошкодили.

У березні цей житель Сарненщини вирішив припастися зброєю

Придбав 120 патронів калібру 5,45 з кулями зі сталевими осердями з підвищеною пробивною здатністю 2 корпуси наступальної осколкової ручної гранати РГД-5 та 1 підривач – уніфікований запал ручної гранати типу УЗРГМ-2, дистанційний детонатор до гранати.

Серед іншого, у нашого «героя» вилучили мобільний телефон марки «OPPO». А в телефоні – скріни переписки.

У розмові особа просила сарненчанина надати дані щодо військовослужбовців та військової техніки у Сарнах.

Вказала, що така інформація потрібна з метою атаки на Дубровицю.

У відповідь мешканець Сарненщини написав, що в арсеналі на складах у Сарнах багато автоматів та є ремонтна частина, тож, мовляв, необхідно завдати удару саме туди. Щоб знищити техніку. Також на телефоні виявили фотографії укріплених адміністративних будівель. А ще – переписку в WhatsApp від 17 березня з особою, яка підписана, як «Брат».

У цьому листуванні мешканець Сарненщини хизується в голосовому повідомленні, що йому сподобалось, як напередодні по військовій частині прилетіли ракети.

Згодом у голосовому повідомлення дружині він зізнається, що летіла ракета за його наведенням, яке він дав давно. Одна з них летіла на Рівне.

При цьому він хвалив росіян та стверджував, що вони могли б уже давно взяти Україну.

Йдеться про обстріл від 16 березня.

 

Мобілізація в Україні: з якими хворобами не візьмуть на службу

Під час загальної мобілізації, і в період дії воєнного стану не можуть призвати до армії осіб, які мають певні хвороби. Перелік захворювань, із якими потенційного  призовника можуть тимчасово чи повністю звільнити від військової служби у мирний час та/або під час дії воєнного стану у матеріалі від «ТСН.ua».

Перелік громадян, що не підлягають призову, визначений в ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Не підпадають під мобілізацію ті військовозобов’язані, які визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я або ж повністю непридатними з виключенням із військового обліку відповідно до висновку військово-лікарської комісії (ВЛК). Кожен призовник проходить повноцінний медичний огляд у хірурга, терапевта, дерматолога, стоматолога, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, а за умови наявності медичних показань – додаткових лікарів інших спеціальностей.

Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ визначає список хвороб, за наявності яких військовозобов’язаних можуть тимчасово або взагалі не взяти в армію у мирний та/або воєнний час.

Перелік захворювань, через які не візьмуть

до армії у мирний час суттєво ширший, аніж той,

що перешкоджає службі під час воєнного стану

Хвороби зору

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку вважаються особи, що мають:

– виражені анатомічні зміни або вади положення повік, орбіти, кон’юнктиви зі значними порушеннями зорових або рухових функцій на обох очах;

– різко виражені, з прогресивним зниженням зорових функцій або частими загостреннями на обох очах хвороби склери, рогівки (рубці та помутніння), райдужної оболонки, циліарного тіла, кришталика (усі види катаракти), судинної оболонки; хвороби скловидного тіла та очного яблука; неврит зорового нерва, хвороби та ураження зорового нерва та зорових шляхів тощо;

– відшарування та розрив сітківки будь-якої етіології на обох очах;

– усі форми глаукоми у розвиненій і подальших стадіях на обох очах;

– стійкий параліч рухових м’язів очного яблука за наявності диплопії;

– короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів понад 12,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах понад 6,0 дптр;

– гостроту зору одного ока нижче 0,1 або його сліпоту; відсутність очного яблука за гостроти зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 і нижче.

Хвороби слуху

Не підлягають мобілізації особи, які страждають на стійку, повну глухоту на обидва вуха або глухонімоту, що мають виражені вестибулярно-вегетативні порушення, які супроводжуються виникненням симптомів хвороби Меньєра. У більшості випадків особи з захворюваннями слуху є непридатні до військової служби у мирний час та обмежено придатні – у воєнний час.

Деякі інфекційні та паразитарні хвороби

Наприклад, кишкові інфекційні хвороби, бактеріальні зоонози, вірусні інфекційні хвороби центральної нервової системи, вірусні геморагічні гарячки, вірусні інфекційні хвороби з ушкодженням шкіри та слизових оболонок, гельмінтози, педикульоз та наслідки інфекційних та паразитарних хвороб є протипоказом для військової служби в мирний період. У воєнний час такі пацієнти вважаються обмежено придатними.

Активний прогресивний туберкульоз із розпадом легеневої тканини вважається достатньою підставою для непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку. Тоді як туберкульоз легень без виділення мікобактерій та розпаду легеневої тканини чи клінічно вилікуваний робить особу непридатною для військової служби в мирний час, але обмежено придатною – у воєнний.

Розлади психіки та поведінки

– різко виражені стійкі психічні розлади,

– розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин (алкоголю чи наркотиків) при синдромі залежності з різкими, стійкими психічними розладами,

– шизофренію, шизотипові та маячні розлади, афективні розлади з часто повторюваними фазами,

– невротичні розлади при різко виражених, стійких хворобливих проявах,

– різко виражені поведінкові розлади, зі схильністю до повторних тривалих декомпенсацій або патологічних реакцій,

– глибоку та тяжку розумову відсталість.

Інші розлади психіки й поведінки можуть бути причиною для непридатності до служби у мирний час, проте у воєнний – придатність призовника оцінюється  ВЛК.

Злоякісні та доброякісні новоутворення

Особи з онкологічними захворюваннями, які мають встановлений невиліковний діагноз не можуть бути призвані на службу до армії.

Особи, які в анамнезі мають онкодіагноз або якщо захворювання перебуває в стадії стійкої ремісії, а також у разі патології, яка повільно прогресує, вважаються обмежено придатними у воєнний час.

Призовники, у яких виявлено доброякісні новоутворення, які супроводжуються тяжкими порушеннями в роботі організму, не можуть бути мобілізовані до ЗСУ.

Усі ті, хто проходив хірургічне лікування або променеву терапію, є тимчасово непридатними під час війни для служби в армії.

Доброякісні новоутворення всіх локалізацій зі значними порушеннями функцій є підставою для непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку.

Хвороби крові та кровотворних органів

Причиною для непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку можуть бути анемії зі значними порушеннями функцій анемії, що швидко прогресують, порушення згортання крові, геморагічні стани, інші хвороби крові, порушення з залученням імунного механізму тощо.

Хвороби ендокринної системи

Громадяни, у яких  було виявлено патології ендокринної системи, що супроводжуються розладом харчування або порушенням обміну речовин, вважаються обмежено придатними. У цьому разі все залежить від того, як саме захворювання впливають на загальний стан здоров’я.

Хвороби нервової системи

– прогресивні, зі значними порушеннями функцій запальні хвороби ЦНС (менінгіт, енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт, внутрішньочерепний та внутрішньохребтовий абсцес тощо),

– прогресивні, зі значними порушеннями функцій системні атрофії, церебральний параліч, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, усі види дистоній (крім вегетосудинної) тощо,

– епілепсія за наявності частих епілептичних нападів або виражених психічних розладів,

– швидко прогресивні, зі значними порушеннями функцій хвороби периферичної нервової системи.

Хвороби системи кровообігу

– із серцевою недостатністю II-Б-III стадії у випадку некоронарногенних хворобах серця,

– із серцевою недостатністю II-Б - III стадії у випадку ішемічних хвороб серця,

– з гіпертонічною хворобою III стадії,

– з цереброваскулярними хворобами (наприклад, інфаркт головного мозку чи інсульт) зі значними порушеннями функцій,

– з хворобами артерій, артеріол та капілярів, вен, лімфатичних вузлів (атеросклерози, тромбози, варикози тощо) зі значними порушеннями кровообігу та функцій.

Хвороби органів дихання

З військового обліку можуть бути виключені хворі на тяжку персистаційну бронхіальну астму та ті, хто має хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів та легенів зі значними порушеннями функції зовнішнього дихання.

Від служби в армії звільняються особи, які страждають хронічною формою бронхіту та пневмонії, ХОЗЛ, емфіземою та бронхоектатичною хворобою, пневмоконіозом, хронічними пневмонітами, ідіопатичною фіброзною формою альвеоліту, легеневим альвеолярним протеїнозом, гемосидерозом, будь-якими хронічними гнійними та некротичними хворобами плеври.

Хвороби органів травлення

Підставами для виключення з військового обліку є:

– щелепно-лицьові аномалії (крім вроджених), включаючи аномалії прикусу зі значними порушеннями дихальної, нюхової, жувальної, ковтальної та мовної функцій;

– хвороби стравохода, шлунка та дванадцятипалої кишки, апендикса, кишківника та очеревини зі значними порушеннями функцій;

– виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки зі значними порушеннями функцій;

– хвороби печінки зі значними порушеннями функцій;

– різноманітні грижі зі значними порушеннями функцій.

Довічно звільняють від військової служби призовників, які страждають на виразкову хворобу шлунку або дванадцятипалої кишки, езофагіт, гастрит, гастродуоденіт, гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, хворобу Крона, виразковий коліт, кишкову непрохідність, паралітичний ілеус, інвагінацією, дивертикульоз товстої кишки, синдром роздратованого кишківника, спайкову хворобу, захворюваннями печінки, що супроводжуються серйозним порушенням у роботі цього органа.

Захворювання, що передаються статевим шляхом

У мирний час вважаються непридатними до проходження служби в армії особи, у яких виявлено вроджену або набуту форму сифілісу, однак у воєнний час можливість проходження служби такими призовниками визначається індивідуально. Не допускаються до служби в  ЗСУ ті, у кого виявлена гонококова, трихомонадна інфекція, а також інші ЗПСШ, але тільки до того моменту, поки людина не пройде лікування.

ВІЛ-хворі

Якщо ВІЛ супроводжується розвитком паразитарних чи інфекційних захворювань, утворенням злоякісних пухлинних процесів, іншими уточненими захворюваннями, то призовник звільняється від служби у мирний та у воєнний час. А безсимптомні носії вірусу імунодефіциту вважаються обмежено придатними до проходження військової служби.

Хвороби шкіри та підшкірної клітковини

Єдиною підставою для виключення з військового обліку може бути дифузний нейродерміт (атопічний дерматит) з поширеною ліхеніфікацією шкірного покриву, пухирчатка звичайна, герпетиформний дерматит. Решта шкірних захворювань роблять особу непридатною для військової служби в мирний період або тимчасово непридатною.

Хвороби кістково-м’язової системи

Важка форма артриту, артрозу, ревматоїдного васкуліту, хвороба Стілла, синдром Фелті, псоріатична або ентеропатична артропатія, ревматоїдний бурсит, подагра, вузликовий поліартрит, хвороба Бехчета, кристалічна артропатія, а також інші патології, що супроводжуються вираженим порушенням функції пошкодженого органа є причиною для непридатності до військової служби.

Не підлягають мобілізації особи, які страждають на:

– виражену деформацію або дефекти пальців кисті, стоп,

– важку форму плоскостопості,

– фібробластичні патології з порушенням рухової активності.

Не мобілізують осіб після ампутації кінцівки, а також тих, хто має тяжкі захворювання хребта.

Хвороби та патології сечостатевої системи

Осіб, що мають тяжкий нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатії, ниркову недостатність, гідронефроз, піонефир не можуть призвати до армії. У цій категорії хвороб набагато більше, якщо захворювання не викликає серйозних порушень у роботі системи, така особа може вважатися обмежено придатною до проходження служби у воєнний час.

ВЛК виносить рішення залежно від перебігу хвороби.

Вроджені аномалії (вади розвитку), деформації та хромосомні порушення, травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх причин можуть бути підставою для з виключення з військового обліку у разі, якщо спричиняють значні порушення функцій.

Нагадаємо, в Україні хочуть заборонити військовозобов’язаним залишати місце проживання.

 

 

єДопомога. Хто та як може отримати гроші від міжнародних організацій – допоможе проста інструкція

Заявку на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій можна сформувати онлайн самостійно, або звернувшись до нотаріусів чи адвокатів. Заявку подають на соціальній платформі єДопомога на отримання додаткової грошової допомоги від міжнародних організацій.

 

Хто може отримати допомогу

Заявку на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій можуть сформувати:

– внутрішньо переміщені особи, які перебувають в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб;

– особи, які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях;

– особи, які проживають/перебувають на територіях, що знаходяться в зоні активних бойових дій України.

Як заповнити заявку

Збір даних передбачає надання вами відомостей про себе та членів сім’ї (дітей та недієздатних осіб), а саме:

– ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;

– РНОКПП (ІПН);

– паспорт громадянина України, ID-картка, Посвідка на постійне або тимчасове проживання, Свідоцтво про народження дитини;

– адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;

– ваш контактний номер телефону;

IBAN (необхідний для виплати допомоги на рахунок).

Як виплачується допомога

Платформа єДопомога збирає заявки на допомогу. Верифіковані заявки передаватимуться міжнародним організаціям, які прийматимуть рішення щодо виплат на основі пріоритетності вразливих категорій отримувачів та наявності коштів для здійснення таких виплат.

Як дізнатись про нарахування виплати

Вказавши IBAN вашого рахунку, ви можете самостійно перевірити надходження коштів на рахунок.

Які міжнародні організації виплачують гроші

Допомогу для ВПО надають наступні міжнародні організації:

– Міжнародний Комітет Червоного Хреста;

– ЮНІСЕФ Спільно;

– агентство ООН у справах біженців;

– Всесвітня продовольча програма ООН;

– Міжнародна організація з міграції (МОМ);

NRC – Норвезька рада у справах біженців.

Віднедавна до цього переліку країн-донорів додалася Естонія. Щоправда, ця допомога розповсюджується не на всіх українців, а лише мешканців з 12 областей. Саме ці з наших співгромадян можуть оформити грошову допомогу від Естонії – до 33 тисяч гривень на сім’ю.

У рамках програми надання багатоцільової матеріальної допомоги для підтримки українців постраждалих від війни, Естонською радою у справах біженців передбачається надання певних виплат.

Отримати допомогу можуть мешканці 12 областей України: Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської, Чернігівської.

Сума допомоги становить 2220 грн. на одну особу на 1 або 3 місяці (залежно від області) і надається максимум на 5 членів родини.

Допомогу надають вразливим верствам населення. Оцінку вразливості здійснює спеціальний консультант. Зокрема, у першу чергу грошова допомога надаватиметься:

– родинам, які втратили годувальника внаслідок бойових дій;

– родинам, які повністю втратили житло чи житло яких зазнало значних руйнувань;

– людям з інвалідністю чи тяжким станом здоров’я;

– одинокій матері/батьку з неповнолітніми дітьми;

– родинам з новонародженими дітьми;

– вагітним та жінкам, які годують новонароджених;

– малозабезпеченим сім’ям з неповнолітніми дітьми;

– людям похилого віку тощо.

Як отримати допомогу від естонської ради

Зателефонувати до кол-центру за номером: 0-671-052-803 (працює щодняз 9.00 до 19.00) і ввести цифру, відповідно до області проживання:

1. Донецька, Запорізька, Кіровоградська та Чернігівська;

2. Київська, Миколаївська, Полтавська та Херсонська;

3. Житомирська, Одеська, Сумська та Черкаська;

4. Дніпропетровська, Луганська та Харківська.

Протягом дзвінка консультант здійснить оцінку вразливості і якщо людина відповідає умовам, він введе номер її мобільного в базу даних. Тільки після підтвердження від консультанта можна перейти до наступного кроку.

Після затвердження консультантом та введення номеру до бази даних потрібно заповнити онлайн-заявку за посиланням.

Далі чекаєте на розгляд заявки. Консультант може додатково зателефонувати, аби уточнити інформацію та поставити додаткові питання. Після фінального підтвердження кошти перекажуть на вказаний банківський рахунок. Статус заявки можна перевірити за спеціальним інтернетпосиланням, яке можна знайти на сайті естонської ради.

 

Хто з українців може отримати одноразову грошову допомогу 100 тисяч гривень

 

Дехто з українців може претендувати на одноразову грошову допомогу 100 тисяч гривень. У разі, якщо ці гроші не зможуть отримати вони самі, їх може отримати хтось із їхніх родичів

Таке рішення ухвалили в уряді, повідомляє прес-служба Мінреінтеграції.

Грошова допомога у розмірі 100 тисяч гривень передбачена для людей, яких звільнили з полону, а також для тих, хто залишився ув’язненим на території, непідконтрольній Україні. Підбір одержувачів допомоги здійснюватиме спеціальна комісія. Ті, хто відповідатиме критеріям, зможуть отримати цю суму грошей.

«Українці зможуть отримати одноразову грошову підтримку у розмірі 100 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні Мінреінтеграції.

На виплату можуть претендувати такі категорії людей:

– українці, позбавлені волі внаслідок злочинних діянь агресора;

– сім’ї українців, позбавлених волі на тимчасово окупованих територіях або на території РФ з політичних мотивів, а також через громадську, політичну чи професійну діяльність таких громадян.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар