четвер, 15 жовтня 2015 р.

ЗУСТРІЧ ІЗ СОЛДАТОМ

Нещодавно у школі відбулася зустріч з випускником 2003 року, нині учасником АТО, Мухою Миколою, якому пощастило відвідати рідну домівку на деякий час. Після короткої відпустки юнак уже повернувся  на службу. Скромний, тихий, дуже сором’язливий, чесний, вірний  товариш – все, що могли сказати про нього вчителі. Мати Миколи гордиться, що народила і виховала такого патріота. Як говорить  сама, син ділиться з нею усім сокровенним. Розповідає і лихе, і  добре. Говорити по телефону можуть часто. Сам хлопець каже, що    розмови з матір’ю зігрівають на Сході, далеко від  домівки. 
– Теплий, зимовий одяг ще не видали. Обіцяють, – розповідає солдат.
Миколі доводилося ночувати і в лісі, і в полі. Їжі, каже,  вдосталь. На зустрічі діти засипали його численними запитаннями. Але він мовчазний, тому і не розповідав багато. Коханої дівчини  поки що не має. Але ми знаємо, що все хороше ще попереду. Бажаємо  якнайшвидше живим і здоровим повернутися додому. Хай панує мир у нашій державі! 
До наших побажань приєднуються В.М. Сухович, директор Висоцького лісгоспу, С.І. Самко, голова сільської ради, отець  Андрій. Невеличкі сувеніри, виготовлені дитячими руками,  розтоплять його чоловіче мужнє серце солдата, а матеріальна допомога від лісгоспу і школи – знак вдячності Миколі за виконання громадянського обов’язку. Спасибі, солдату, за мирне небо над  головою та рідну землю під ногами! Слава Україні! Героям  Слава! 
У напутньому слові школярам Микола сказав: «Не можна втікати, не можна ховатись! Іти і захищати! Це наша земля, і кому, як не  нам, її боронити!». Отож, будьмо патріотами. Нам є на кого рівнятися.
Мені пощастило взяти в Миколи автограф, який тепер буду берегти (хоча це уже четверта зустріч в стінах нашої школи).
Така безглузда війна. Стільки смертей. Чому і навіщо?!  
Дарина КУХАР, учениця 8 класу Висоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів.Напередодні святам – Дня захисника України учні 11 класу провели відкриту виховну годину «Солдат війни не вибирає». Було запрошено багато гостей, серед них і учасник АТО, прикордонник Жакун Микола Адамович. З його уст учні дізналися про подвиги славних синів України, про їх готовність до самопожертви, про вірність військовій присязі. Всі присутні віддали шану тим, хто за покликом долі взяв на себе нелегку працю – бути захисником Батьківщини.
Нехай ніхто не полонить твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина Україно, бо ти на всіх у нас одна.
Учні 11 класу Колківського НВК.03-04 жовтня в м.Дубровиця пройшов 8 етап відкритого кубка Рівненської області з шахів 2015 року.

4 жовня в Дубровиці завершився 8 етап Кубка Рівненської області з шахів 2015 року, який пройшов за швейцарською системою в 9 турів. Змагалися представники Березнівського, Володимирецького, Дубровицького, Костопільського, Рівненського, Сарненського районів та міста Рівне, а також гості з Львівської та Волинської областей, всього 38 учасників. З результатом 7,5 очок з 9 можливих переможцем став Кохно Олександр, 2 місце в Клюки Сергія, 3 місце в Пугачова Іллі (всі з Рівного). У номінаціях нагороди отримали: кращий місцевий учасник кубка – Ткачук Андрій (м.Дубровиця), кращий ветеран кубка – Атаманець Василь (м.Березне), краща жінка кубка – Снітко Наталія (смт.Володимирець).
Серед школярів переможцем 8 етап Кубка Рівненської області з шахів 2015 року став Потер Олександр учень Дубровицького НВК «Ліцей-ЗОШ І-ІІ ст.», друге місце посів учень Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Буткевич Дмитро, третій призер учень Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Новак Володимир.
Змагання пройшли за організаційної підтримки ДПТНЗ «Дубровицький професійний ліцей» та Дубровицького НВК «Ліцей-ЗОШ І-ІІ ст.», а також фінансової підтримки Дубровицького молодіжного АЛЬЯНСУ, за що, учасники змагань їм дуже вдячні.
Андрій ТКАЧУК.


Дружня зустріч

5 вересня у школі проходив баскетбольний турнір, приурочений Дню вчителя. Було багато глядачів та палких вболівальників. Бурхливі оплески після кожного закинутого м’яча щораз посилювалися свистом. Дівоча баскетбольна команда грала виключно з учителями, а от в команді чоловіків грав і мій тато, Кухар Анатолій, випускник 1983 року. Боролися, можна сказати, досвід і сила, розум і спритність, мудрість і швидкість. В результаті перемогли діти. Баскетбол – швидка гра. Ми, діти, мали певну перевагу. Не відстали від нас любі наставники, бо жіноча гра завершилась з рахунком 30-32, а чоловіча – 23-25. Дуже цікаво було почути думку гравців щодо турніру. Спочатку підійшла до Махно Марії Федорівни, заступника директора з виховної роботи, яка активно закидала м’ячі та віддавала паси.
- За що любите баскетбол?
- За дисципліну!
- Чи хочете іще пограти?
- Так! Дуже! Емоції зашкалюють, - говорить із щирою посмішкою Марія Федорівна.
Хочу назвати відважних наставників, які вийшли на поєдинок з учнями: Стрибулевич Т.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, Ганько Н.В., практичний психолог, Самко Д.І., учитель хімії, Хомич О.В., учитель початкових класів, Шумелянко Т.А., медична сестра.
А капітан команди хлопців Дубатовка Павло приємно задоволений грою Деревенка Максима, учня  9 класу, Луцька Сергія і Самка Віктора, учнів 10 класу.
- Чи могли виграти вчителі?
- Так, могли. Вони на те й учителі! Бачила, як грав наш тренер Сабан А.Р., Мосійчук В.Й., Хомич І.А. А твій тато що витворяв?
Дуже хотіла почути думку свого тренера, учителя фізичної культури Андрія Романовича.
- Що головне у роботі з учнями?
- Найперше, варто не повчати, а навчати; з усіх складних ситуацій знаходити вихід разом і завжди залишатися другом, тримаючи дисципліну.
- Чи вірите в сили своєї баскетбольної команди, коли їдете на змагання?
- Я оцінюю наші сили. Завжди впевнений у перемозі.
- Чи варто проводити такі турніри?
- Варто. І частіше. Для спортивного розвитку.
Від себе хочу додати: займайтеся, тренуйтеся – результат буде. Усім учням району бажаю мати таких активних, спортивних і сміливих учителів.
Дарина КУХАР, капітан баскетбольної команди Висоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів.Стрільбу з лука пропагувала “Розминка від чемпіона» серед школярів Миляч

На урок фізкультури до них завітав майстер спорту України з цього виду спорту Іван Мазепа. Разом з працівниками комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» обласної ради він провів тут черговий тур спортивно-масового заходу «Розминка від чемпіона», який проходить зараз у школах поліських районів Рівненщини.

 Щоб зустрітися з гостем, у спортзалі зібралися всі учні, окрім початкових класів. Думається, жоден з них не пожалкував з цього приводу, адже спілкування видалася цікавим і змістовним. Діти дізналися багато нового про стрільбу з лука – вид спорту, який вони хіба що зрідка бачили по телевізору. Тож, легко уявити з яким захопленням сільські підлітки роздивлялися справжній сучасний спортивний лук і раділи можливості взяти його до рук.
Тим більше, що їх інтерес був підігрітий розповідями  Івана Мазепи про те, як впродовж століть лук зі знаряддя мисливства та війни перетворився на засіб спортивної боротьби, що зберігає найдавніші традиції людства. Прагнення людей до досконалості перетворило його на складну конструкцію, що поєднує у собі віковий досвід і найновітніші досягнення техніки і науки.
 Проте, як і в давнину влучний постріл залежить насамперед від лучника. Щоб досягти успіху, він повинен завжди бути у добрій фізичній формі, зокрема, мати розвинуті м’язи плечового пояса. Тому інтенсивна розминка, яку спортсмен провів з учнями, була акцентована саме на цьому.
Ще школярі дізналися  про історію становлення стрільби з лука, як виду спорту, його розвиток в Україні і, зокрема, на Рівненщині. Тож, не дивно, що серед них було чимало охочих й самим спробувати влучити у ціль з тренувального лука. Виявилося, що одразу зробити це нелегко. Івану Мазепі довелося терпляче показувати і роз’яснювати основні прийоми поводження з луком не лише учням, а й педагогам Миляцької школи, які теж захотіли відчути себе робінгудами. Для нього це – звична справа, адже він очолює відділення стрільби з лука дитячо-юнацької спортивної школи у сусідньому Сарненському районі і всіляко намагається популяризувати цей вид спорту на Рівненському Поліссі.
Коли всі охочі настрілялися з лука, настала черга для фотосесії. Вона стала чи не найтривалішою частиною заходу, адже сфотографуватися, озброївшись луком, хотіли всі.
Кращим спортсменам Миляцької школи Іван Мазепа вручив подарунки від Відділення НОК України у Рівненській області.
Наступний тур «Розминки від чемпіона» пройде у школі села Кідри Володимирецького району. 

Відділ спорту Дубровицької РДА.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар