четвер, 14 липня 2022 р.

 


Кому платити за газ:

чому змінили постачальника й що з цим робити?

Помітили, що в платіжках за травень не було нарахувань за газ? Цьому є пояснення – люди, які отримували газ від «Рінегаз збут», більше не є споживачами цієї компанії. Таке ж сталося для 8,8 мільйона сімей в Україні.

Минулого місяця мільйони українців несподівано для себе змінили постачальника газу. Замість приватних регіональних газзбутів (їх багато споживачів і досі плутають із облгазами й за звичкою називають газконторами) паливо почав постачати державний «Нафтогаз».

При цьому клієнтів до нової компанії перевели автоматично, тож укладати нові договори самостійно не потрібно. Але дізнатися свій новий особовий рахунок і навчитися платити за газ на нові реквізити – необхідно.

Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запитання про зміни на ринку газу.

 

Чому змінився постачальник газу?

Попередні газзбути не змогли виконати свої функції перед споживачами, бо не домовилися про нові угоди про закупівлю палива з «Нафтогазом» і не змогли забезпечити населення необхідним ресурсом.

Після цього клієнти автоматично перейшли до постачальника останньої надії (ПОН). Його функції виконує газопостачальна компанія «Нафтогаз України».  ПОН – це страховий механізм на ринку газу: компанія автоматично підхоплює клієнтів, які залишилися без постачальника, й забезпечує їх газом протягом 60 діб – поки ті шукають нового, постійного постачальника газу.

Таким чином вдається уникнути ситуацій, коли люди можуть залишитися без газопостачання через проблеми тієї чи іншої комерційної компанії.

 

А як же мої пільги/субсидії?

При зміні постачальника газу всі пільги та субсидії зберігаються автоматично. Їх підтягнуть у платіжки від нової компанії.

Ходити для вирішення цих питань нікуди не треба.

 

Чи потрібно особисто йти в газконтору, щоб укласти нову угоду?

Ні. Так звані газконтори – це ваші попередні газзбути. Саме від них споживачі й потрапили до постачальника останньої надії – «Нафтогазу».

Щоб укласти угоду з «Нафтогазом» як постійним постачальником (а не ПОНом на термін до 60 діб), можна заповнити заявку онлайн на їхньому сайті, у «Приват24» або ж відвідати відділення партнерів («Ощадбанк», «ПУМБ», «ТАС»).

Утім цього разу споживачів вищезгаданих компаній перевели на повноцінні угоди з «Нафтогазом» автоматично. Тобто подавати заявки й особисто укладати новий контракт із «Нафтогазом» уже не потрібно.

Якою буде ціна в «Нафтогазу»?

Мільйони українців, які вимушено змінили газопостачальну компанію, перейшли до «Нафтогазу» на тарифний план «Фіксований» з ціною 7,96 грн./куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу).

Цей тариф і ціна 7,96 грн. діятиме аж до 1 травня 2023 року.

 

Чи можна обрати іншого остачальника?

Так, можна обрати й іншу газопостачальну компанію на ринку. В теорії постачальника можна змінювати хоч щомісяця. Актуальний перелік компаній можна знайти на сайті інформаційно-консультаційного центру «ГазПравда».

Щоправда, в останні кілька місяців кількість постачальників різко зменшилася. У червні нарахували лише 14 компаній. Хоча у березні їх було понад 60.

Тому перед тим, як подати заявку новому постачальнику, уважно вивчіть його умови та ціни, а також надійність. Бо якщо ця компанія згодом також піде з ринку, ви ризикуєте знову опинитися в постачальника останньої надії.

 

Як платити за газ «Нафтогазу»?

Щоб сплачувати за газ новій газопостачальній компанії, потрібно знати новий номер особового рахунку. Його можна  побачити на платіжках від «Нафтогазу», які мають надійти.

Отримати особовий рахунок також можна, звернувшись до контакт-центру компанії «Нафтогаз України» за номерами телефону: (066)-300-2-888; (098)-300-2-888; (093)-300-2-888. Або перейти в чатбот GASUAViber, Telegram) та ввести  свій ЕІС-код.  ЕІС – це персональний газовий номер споживача, що складається з 16 символів (латинських літер та цифр). Наприклад, 56XM19A205987456.

Після отримання особового рахунку можна зареєструватися в особистому кабінеті my.gas.ua. Там буде змога дізнатися та оплатити рахунки, завантажити довідку про пільги та субсидії тощо.

 

Реквізити для оплати рахунків

Новому постачальнику потрібно сплачувати за газ по нових реквізитах. Ось вони: ТОВ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», ЄДРПОУ: 40121452, IBAN: UA893004650000000260323012042 в АТ «Ощадбанк» м. Києва, МФО 300465

Сплатити рахунок можна через Інтернет: в особистому кабінеті на my.gas.ua; у чатботі GASUA у Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger; через сайти та мобільні додатки банків.

Або можна розрахуватись за спожите через відділення «Укрпошти»; у будь-якому відділенні банків; через платіжні термінали самообслуговування.

З якого місяця варто платити за газ «Нафтогазу»?

Із травня 2022 року. Саме з цього місяця 8,8 млн. споживачів потрапили до постачальника останньої надії.

Як повідомили в «Нафтогазі», рахунки за спожитий газ у травні стали доступні після 20 червня в особистому кабінеті та чатботах.

А от друковані рахунки доставить «Укрпошта» ще пізніше.

 

А якщо я вже заплатив за травень старому постачальнику?

За постачання газу в травні 8,8 млн. колишніх клієнтів низки газзбутів мають платити саме «Нафтогазу». Якщо ви вже сплатили за травень своєму попередньому постачальнику, той не перераховуватиме кошти «Нафтогазу». Так само не можна переадресувати сплачені газзбуту кошти на оплату доставки палива. Проте споживач, який помилково переплатив за постачання газу в травні, має право на повернення коштів. Як пояснюють експерти «ГазПравди», це передбачено Правилами постачання природного газу, затвердженими НКРЕКП.

Там вказано, що у разі переплати гроші зараховуються в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертаються на поточний рахунок споживача на його письмову вимогу протягом п’яти робочих днів після отримання такої вимоги.

Для повернення коштів потрібно написати відповідну заяву вашому попередньому постачальнику газу (газзбуту). Вона складається у довільній формі, але обов’язково слід вказати попередній номер особового рахунку.

Надіслати заяву можна поштою на офіційну адресу старого постачальника або ж електронним листом на офіційну електронну адресу.

Разом із заявою подати потрібно такі документи:

• копію паспорта власника особового рахунку (1-шу і 2-гу сторінки та реєстрацію);

• копію ідентифікаційного коду власника особового рахунку;

• довідку з реквізитами карткового рахунку з банку (або виписку з «Приват24»);

• копію квитанції про оплату за природний газ за період, коли виникла переплата;

• усі копії документів мають бути завірені споживачем, а саме містити напис «згідно з оригіналом», дату та підпис.

Після цього переплачену суму обіцяють повернути споживачеві.

 

Кому передавати показання лічильника й платити за доставку газу?

Тут без змін: показання лічильника варто передавати вашому облгазу (газорозподільній компанії), а не «Нафтогазу» (газопостачальній компанії).

Робити це потрібно щомісяця з 1 по 5 число (телефоном, у мобільному додатку чи чат-боті, у квитанції тощо).

Так само облгазу платять і за доставку (розподіл) газу.

І ні, плату за доставку газу не скасовували. Якщо ви її ігнорували, у вас накопичується заборгованість. Виняток зробили лише для абонентів, чиї будинки (разом із газовими трубами) постраждали внаслідок воєнних дій.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар