пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

 



Щоб лікарня була доступною

Спорудження нової площадки з тактильною плиткою, встановлення нових ширших вхідних дверей, облаштування  тактильної плитки у коридорі до приймального відділення і не тільки, цілковите оновлення двох вбиралень на першому поверсі у поліклініці (з усіма конструкціями для людей з обмеженими можливостями) – це комплекс робіт, який триває у Дубровицькій міській лікарні. Про це розповів інженер об’єднаних служб нашого головного медичного закладу Андрій Полюхович. Також в лікарні буде встановлено автоматичний вимикач резерву. Електроенергія, в разі аварії, буде вмикатися автоматично, без потреби втручання людей. Всі ці роботи проводяться за вимогами Національної служби здоров’я України за кошти НСЗУ.

 

Річ у тім, що НСЗУ тепер  не укладатиме договори з лікарнями, що не створять безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю. Про вимоги щодо інклюзивності будівель медичні заклади були повідомлені ще у 2018 році. Доступними мають бути всі місця надання медичних послуг закладів усіх форм власності.

Як підкреслюється, Національна служба здоров’я працює в інтересах пацієнта. Медична допомога повинна бути безпечною, якісною та доступною – і в буквальному сенсі. Мова про людей з інвалідністю, які повинні мати вільний доступ до необхідних медичних послуг.

Тож  усі заклади, які планують у 2021 році укласти договір з НСЗУ, мають забезпечити фізичну доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Доступними мають бути всі місця надання послуг надавача, які зазначені у заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до неї. Йдеться про заклади охорони здоров’я усіх форм власності, в тому числі ФОП.

Така вимога до суб’єктів господарювання не є сьогоднішнім нововведення. І стосується не лише споруд, де надають медичну допомогу.

З 1 квітня 2019 року набрали чинності Державні будівельні норми «Будинки й споруди. Інклюзивність будівель і споруд», де ці вимоги прописані. Відповідно до них, у всіх закладах охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику, має бути безбар’єрний простір для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Крім того, у постанові Кабінету Міністрів від 28 березня 2018 року №391 затверджені вимоги до надавачів послуг за програмою медичних гарантій. Однією з них є вільний доступ до будівель для людей з інвалідністю. Тобто про вимогу щодо доступності, яка стала обов’язковою з 2021 року, медзакладам повідомляли ще у 2018 році.

У багатьох закладах Украни, – констатує НЗСУ, – люди з інвалідністю нерідко, на жаль, мають обмежений доступ до медичних послуг, попри значну потребу в лікуванні та обстеженні. Відсутність пандусів та підйомників, вузькі двері, сходи всередині приміщень, неналежне обладнання туалетів – створюють перешкоди на шляху до медичної допомоги. НСЗУ прагне досягнення справедливості й поліпшення доступу до якісних медичних послуг та надання профілактичної, лікувальної, реабілітаційної чи паліативної допомоги усім пацієнтам.

Тому у 2021 році при укладенні договору з НСЗУ надавачу медичних послуг (в тому числі і нашій міській лікарні)  необхідно буде надати скановану копію документу, який підтверджує доступність будівлі. Це зазначено у Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25 березня 2018 № 410. Такий документ видає фахівець з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде.

Дубровицька лікарня виконує вимоги Національної служби здоров’я і працюватиме задля покращення надавання медичних послуг всім верствам населення.

Люба Клімчук.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар